Mgr. Alena Kopečková

Pedagog v MŠ MOVERE, třída Včeliček
email: alena.kopeckova@skolamovere.cz

Výchově a vzdělávání dětí předškolního věku se nadšeně věnuji dvacet let. Většinu své pedagogické praxe jsme získala v předškolních zařízeních, převážně v mateřských školách, ale několik let jsem působila i v přípravné třídě a malou chvíli v družině. Mohu tedy zodpovědně říci, že “předškoláci” jsou moje krevní skupina.

Při práci s dětmi ráda využívám tradiční i netradiční výtvarné techniky, učení prožitkem, zařazuji dětskou jógu a relaxační techniky. Snažím se o to, aby si děti mohly co nejvíc věcí vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. Práce s dětmi ve školce mě nepřestává naplňovat. Energie do dětí vložená se mi stokrát vrací při pohledu na fungující skupinu spokojených dětí, které se mezi sebou domlouvají a hledají řešení, dětí, které mají zájem o dění kolem sebe a záleží jim na druhých, dětí, které si dokáží samy vytvořit pravidla soužití ve třídě a ctít je, dětí, které věří v sebe a dokáží ocenit i druhé.V takových chvílích na sebe s kolegyní mrkáme a víme, že naše práce má smysl a jen tak nás bavit nepřestane.

Pocházím z Prahy, ale již dlouhá léta žiji v Nelahozevsi s manželem a dvěma dětmi, patnáctiletou Markétou a třináctiletým Štěpánem. Ve volnu ráda vyrazím do přírody, zaběhat si, na procházku s našimi dvěma psy nebo ještě lépe na pár dní s batohem na zádech. Mám ráda chvíle klidu při cvičení jógy, těší mě práce na zahradě, tvoření a malování. Vážím si času stráveného s rodinou, který je pro mě čím dál vzácnější. Snažím se řídit heslem “Každý den je jen jednou, tak ať stojí za to.”