Noc literatury v MOVERE

Děti z prvního stupně prožily Noc s Andersenem v dubnu totoho roku, pro starší čtenáře a začínající mladé spisovatele jsme připravili Noc literatury.

V první části večera jsme si poslechli nahrávky podcastů. Ty si připravily dvojice dětí v hodinách anglického jazyka s paní učitelkou Simonou Dudman. Jejich tématem byly mé známé i méně známé osobnosti, které nás stále mohou inspirovat.

Po společné večeři s rodiči jsme vytvořili čtenářská hnízda, kde probíhalo autorské čtení našich žáků, kteří prezentovali práce připravované během celého roku. Ukázky prací si může přečíst zde (díla jsou zveřejněna se souhlasem autorů).

Třešničkou na dortu bylo setkání s panem Janem Burianem, známým básníkem a muzikantem. Pan Burian byl nadšen tvorbou dětí a inspirativním přístupem pí. uč. Štěpánky Hýblové Klumparové, která děti podporuje v tvořivém psaní. Všem zúčastněným povyprávěl nejen o svém životě a tvorbě, ale přečetl také básně ze své nové sbírky. Děti motivoval, aby básně psaly a četly, protože poezie je velký zdroj radosti.